Uzyskaj Certyfikat SSL z EuropeID

O Certyfikatach SSL

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) to protokół opracowany przez firmę Netscape w 1996 roku, który szybko stał się metodą preferowaną do zabezpieczania transmisji danych przez Internet. SSL jest integralną częścią większości przeglądarek internetowych i serwerów internetowych, korzysta z publicznego i prywatnego klucza szyfrowania danych opracowanego przez Rivest, Shamir i Adleman.

W celu dokonania połączenia SSL protokół SSL wymaga, aby serwer miał zainstalowany certyfikat cyfrowy. Certyfikat cyfrowy jest plikiem elektronicznym, który jednoznacznie identyfikuje osoby i serwery. Certyfikaty cyfrowe służą jako rodzaj cyfrowego paszportu lub poświadczenia do uwierzytelniania serwera, które to jest dokonywane przed przystąpieniem do sesji SSL.

Zazwyczaj certyfikaty cyfrowe są podpisywane przez niezależną i zaufanej stronę trzecią w celu zapewnienia ich ważności. Organ “podpisujący” certyfikaty jest znany jako urząd/organ certyfikacji (CA – Certificate Authority), taki jak VeriSign i thawte.

  • Domain Validation (DV) jest najniższym poziomem walidacji i sprawdza, czy ktokolwiek kto zażąda certyfikatu, kontroluje domenę, którą chroni.
  • Organization Validation (OV) weryfikuje tożsamość organizacji (np. firmy, organizacji non-profit lub organizacji rządowej) wnioskującej o certyfikat.
  • Extended Validation (EV), podobnie jak OV, weryfikuje tożsamość organizacji. Jednak EV reprezentuje wyższy standard zaufania niż OV i wymaga bardziej rygorystycznych testów walidacyjnych, aby spełnić standard CA/Browser Forum’s Extend.
Dostępne certyfikaty
Istniejący klient
Nie pamiętasz hasła?
Nowy klient

Ważna uwaga: Firmy zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej zobowiązane są podać aktualny numer VAT, w celu uniknięcia obciążenia podatkiem VAT. VAT nie będzie pobierany od firm spoza UE.

Proszę czekać...