Uzyskaj Certyfikat SSL z EuropeID

O Certyfikatach SSL

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) to protokół opracowany przez firmę Netscape w 1996 roku, który szybko stał się metodą preferowaną do zabezpieczania transmisji danych przez Internet. SSL jest integralną częścią większości przeglądarek internetowych i serwerów internetowych, korzysta z publicznego i prywatnego klucza szyfrowania danych opracowanego przez Rivest, Shamir i Adleman.

W celu dokonania połączenia SSL protokół SSL wymaga, aby serwer miał zainstalowany certyfikat cyfrowy. Certyfikat cyfrowy jest plikiem elektronicznym, który jednoznacznie identyfikuje osoby i serwery. Certyfikaty cyfrowe służą jako rodzaj cyfrowego paszportu lub poświadczenia do uwierzytelniania serwera, które to jest dokonywane przed przystąpieniem do sesji SSL.

Zazwyczaj certyfikaty cyfrowe są podpisywane przez niezależną i zaufanej stronę trzecią w celu zapewnienia ich ważności. Organ „podpisujący” certyfikaty jest znany jako urząd/organ certyfikacji (CA – Certificate Authority), taki jak VeriSign i thawte.

Dostępne certyfikaty
Istniejący klient
Nie pamiętasz hasła?
Nowy klient

Ważna uwaga: Firmy zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej zobowiązane są podać aktualny numer VAT, w celu uniknięcia obciążenia podatkiem VAT. VAT nie będzie pobierany od firm spoza UE.

Proszę czekać...