Wyszukaj i zarejestruj domenę .COM.TR w Turcja

Rejestracja domen tureckie z EuropeID

.COM.TR przepisy w skrócie:

Podmioty zagraniczne mogą zarejestrować nazwy w domenie .com.tr. Jednakże, wymagane jest posiadanie tureckiego znaku handlowego (lub wniosku) albo należy przedłożyć dokumentaję o istniejącej lub planowanej działalności biznesowej lub klientach w Turcji.

Opłata roczna: EUR 166.00

Usługi DNS oraz przekierowanie stron www są dostępne nieodpłatnie.

Pełne przepisy dla domeny .COM.TR

Firmy zagraniczne mogą zarejestrować nazwy w domenie .com.tr. Jednakże, regulacje dotyczące domen tureckich wymagając od firm zagranicznych udokumentowania relacji biznesowych firmy w Turcji.Aby zarejestrować nazwę w domenie .com.tr, potrzebna jest następująca documentacja:- Akt ustanowienia spółki (Certificate on Incorporation) z oryginalnego kraju ubiegającego się. Przetłumaczony na język angielski.

- Dokumentacja dotycząca działalności na terenie Turcji (szczegóły poniżej)Takowa dokumentacja działalności może opierać się o jedno z poniższych:a) List potwierdzający od lokalnego partnera biznesowego

Pisemne oświadczenie podpisane przez tureckiego partnera biznesowego potrwierdzające po krótce relacje oraz intencje wsółpracy. Oświadczenie powinno być wydrukowane na papierze firmowym z wyraźnie czytelnym tureckim adresem partnera. EuropeID może przedłożyc przykładowe oświadczenie.b) Kopie kontraktów/umów/ patentów/licencji w Turcji lub z tureckimi firmami.

Na przykład "umowa dotycząca dystrybucji", "umowa koncesyjna", lub inne formy pisemnie zawartych porozumień z frimą turecka.c) Świadectwo rejestracji tureckiego znaku handlowego lub wniosek

Jeśli posiadasz turecki znak towarowy, lub złożyłeś o niego wniosek, możesz nam tylko przesłać dokumentację dotyczącą tego.

Czasami, rejestr może poprosić o dodatkową dokumentację dotyczącą relacji biznesowych w Turcji, oprócz znaku handlowego.d) Dokumentacja współpracy z klientami z Turcji.

Zazwyczaj w formie kopii faktur wystawionych tureckim klientom, zarówno biznesowym jak i prywatnym.Proszę zwrócić uwagę, że najczęściej tylko jedna z form dokumentacji powyżej A-D jest wymagana. Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować końcowego rezultatu, dlatego też ważne jest, aby przedłożyc nam jak najwięcej dokumentów.


Dodatkow,o obowiązują następujące zasady tworzenia nazw domen:

- Nazwy domen muszą wywodzić się nazwy firmy lub pewnych skrótów nazwy firmy ubiegającego się.

- Nazwy domeny mogą wywodzić się od tureckich zastrzeżonych znaków towarowych lub wniosków o znak towarowy, lub pewnych jego nazw skróconych .

- Słowa, które nie są częścią oficjalnej nazwy lub znaku handlowego nie mogą być dodane. Można, natomiast, dodać myślnik "-".

- Skróty muszą zawierać podstawowe elementy nazwy firmy. Tylko ostatnie elementy mogą być usunięte lub skrócone.

- W niektórych przypadkach można tłumaczyć nazwy na angielski lub tureckiNa przykład: "The First Company, Inc." może zarejestrować "thefirstcompany.com.tr" oraz "thefirst.com.tr"; ale nie "firstcompany.com.tr" lub "company.com.tr", jako że nazw domeny musi zawierać podstawowy element "The" etc.

Często zadawane pytania dotyczące domeny .COM.TR i Turcja
Czy wymagane jest posiadanie zarejestrowanej firmy w kraju Turcja?
NIE
Lokalne przedstawiecielstwo lub lokalny administrator nie są wymagane jako takie. Jednakże, ubiegający się z zagranicy muszą udokumentować swoje relacje z Turcją. Oprócz znaku handlowego lub wniosku o znak handlowy, dokumentację mogą stanowić klienci z Turcji, tureccy partnerzy biznesowi lub deklaracje intencyjne potwierdzające chęć współpracy z turecką firmą. Turecki partner będzie musiał dostarczyć list intencyjny. EuropeID służy pomocą w przygotowaniu niezbędnych listów intencyjnych i deklaracji.
Czy wymagany jest lokalny kontakt administracyjny w kraju Turcja?
NIE
Nie, posiadanie lokalnego kontaktu administracyjnego dla domeny nie jest warunkiem koniecznym do rejestracji domeny w końcówce .COM.TR.
Czy znaki towarowe mogą pomóc przy rejestracji domeny w kraju Turcja?
TAK
Jeśli posiadasz turecki znak handlowy lub złożyłeś/złożyłaś wniosek o takowy, możesz zarejestrować identyczną nazwę w domenie .com.tr. Jeśli posiadasz wiele tureckich znaków handlowych, możesz zarejestrować identyczną nazwę domeny dla każdego ze znaków.
Czy dostępne są domeny z lokalnymi znakami diakrytycznymi (IDN)?
TAK
Rejestracja domen .COM.TR zawierających znaki spoza ASCII w kraju Turcja jest możliwa.

Oferowany schemat IDN zawiera następujące znaki:
[ğ, ı, ü, ş, ö, ç]
Czy można rejestrować nazwy słownikowe w końcówce .COM.TR?
NO
Nazwa domeny musi wiązać się z nazwą firmy, produktu lub usługi. Dokumentacja potwierdzająca Twoje prawo do nazwy domeny jest wymagana. Jeśli chciałbyś dokonać wstępnej walidacji nazwy domeny, skontaktuj się z nami pisząc na adres support@europeid.com.Oto ogólne zasady tworzenia nazw domen:

- Nazwy domeny muszą wywodzić się z nazwy firmy ubiegającego się lub niektórych jej form skróconych.

- Nazwy domeny mogą też wywodzić się z tureckich zastrzeżonych znaków towarowych lub wniosków o znak towarowy, lub ich niektórych form skróconych.

- Słowa, które nie stanowią oficjalnej części nazwy lub znaku handlowego nie mogą być dodane. Jednakże, możliwe jest dodanie myślnika "-".

- Formy skrócone muszą zawierać podstawowe elementy nazwy firmy. Tylko wymienione elementy mogą być usunięte lub skrócone.

- W niektórych przypadkach dozwolone jest tłumaczenie nazw na język angielski lub turecki.Na przykład, “The First Company, Inc." może zarejestrować "thefirstcompany.com.tr" oraz "thefirst.com.tr"; ale nie "firstcompany.com.tr" lub "company.com.tr", ponieważ nazwa domeny musi zawierać podstawowy element "The", etc.
Jak długo trwa rejestracja domeny .COM.TR?
3 dzień/dni
Zazwyczaj rejestracja domeny .COM.TR w kraju Turcja dokonywana jest w ciągu [RegTime]. Aplikację składamy możliwie jak najszybciej, jednakże nie możemy dać żadnych gwarancji, ponieważ nie mamy wpływu na szybkość rejestracji w rejestrze odpowiedzialnym za domeny tureckie po złożeniu aplikacji.
Jaka jest minimalna ilość dostępnych znaków w nazwie domeny .COM.TR?
2
Niemożliwa jest rejestracja domen .COM.TR z mniej niż [MinLength] znakami.
Jaka jest maksymalna ilość dostępnych znaków w domenie .COM.TR?
63
Niemożliwa jest rejestracja domen .COM.TR z więcej niż [MaxLength] znakami.
Czy możliwa jest rejestracja więcej niż jednej domeny z końcówką .COM.TR?
TAK, bez ograniczeń
Aplikant może zarejestrować nieograniczoną liczbę domen w końcówce .COM.TR.
Czy są dostępne inne końcówki odnoszące się do kraju Turcja?
TAK
Tak, jest więcej końcówek domen dla kraju Turcja w ofercie EuropeID. Niektóre mogą być dostępne bez wymogu posiadania lokalnej firmy i innych ograniczeń. Poniżej znajdziesz inne końcówki powiązane z .COM.TR:

Jak przeprowadzić transfer domen do EuropeID?

Wymagane informacje:

  • Wpisz w ramkę domeny, które chcesz przenieść do EuropeID
  • Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail
  • Kliknij Send. Reprezentant zespołu pomocniczego w EuropeID skontaktuje się z Tobą, aby zrealizować zamówienie transferu.

Informacje dodatkowe:

  • Jeśli masz, dołącz kody autoryzacyjne (Auth. Codes). Jeśli nie, możesz przesłać je później
  • Jeśli to możliwe i stosowne, odblokuj domeny, aby były gotowe do transferu
Transfer domeny
Wybierz plik

Domeny .COM.TR  Domeny .COM.TR

Końcówka: .COM.TR
Kraj: Turcja
Lokacja: Bliski Wschód
.COM.TR ocena informacji:
4.8 / 5 w 387 głosach
Oceń informacje:

Działalność lub znak handlowy w Turcji są wymagane.

Podmioty zagraniczne mogą zarejestrować nazwy w domenie .com.tr. Jednakże, wymagane jest posiadanie tureckiego znaku handlowego (lub wniosku) albo należy przedłożyć dokumentaję o istniejącej lub planowanej działalności biznesowej lub klientach w Turcji.

.COM.TR cennik nazw domenowych:

Rejestracja na 1 rok: EUR 166.00
Odnowienie: EUR 166.00

Sposoby płatności:

Dostępne metody płatności dla domen .COM.TR to karty kredytowe Visa, Master Card, JCB, DanKort, PayPal, Visa Electron, Maestro, UnionPay, American Express, RuPay, BC, Diners Club International, Discover, Elo, Troy lub tradycyjny przelew na rachunek bankowy.

Visa Master Card jcb DanKort Paypal
Visa-e Maestro Unionpay RuPay Bc
 Diners Club International Discover Troy wire transfer
Ostatnia aktualizacja wykonana przez EuropeID
Najnowsze wiadomości

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub masz pytania dotyczące rejestracji lub transferu domen .COM.TR, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie: +48 22 103 18 42.

Proszę czekać...