Wyszukaj i zarejestruj domenę .COM.TR w Turcja

Rejestracja domen tureckie z EuropeID

.COM.TR przepisy w skrócie:

Podmioty zagraniczne mogą zarejestrować nazwy w domenie .com.tr. Jednakże, wymagane jest posiadanie tureckiego znaku handlowego (lub wniosku) albo należy przedłożyć dokumentaję o istniejącej lub planowanej działalności biznesowej lub klientach w Turcji.

Opłata rejestracyjna: USD 0.00
Opłata roczna za nazwę domeny: USD 175.00

Usługi DNS oraz przekierowanie stron www są dostępne nieodpłatnie.

Pełne przepisy dla domeny .COM.TR

Firmy zagraniczne mogą zarejestrować nazwy w domenie .com.tr. Jednakże, regulacje dotyczące domen tureckich wymagając od firm zagranicznych udokumentowania relacji biznesowych firmy w Turcji.Aby zarejestrować nazwę w domenie .com.tr, potrzebna jest następująca documentacja:- Akt ustanowienia spółki (Certificate on Incorporation) z oryginalnego kraju ubiegającego się. Przetłumaczony na język angielski.

- Dokumentacja dotycząca działalności na terenie Turcji (szczegóły poniżej)Takowa dokumentacja działalności może opierać się o jedno z poniższych:a) List potwierdzający od lokalnego partnera biznesowego

Pisemne oświadczenie podpisane przez tureckiego partnera biznesowego potrwierdzające po krótce relacje oraz intencje wsółpracy. Oświadczenie powinno być wydrukowane na papierze firmowym z wyraźnie czytelnym tureckim adresem partnera. EuropeID może przedłożyc przykładowe oświadczenie.b) Kopie kontraktów/umów/ patentów/licencji w Turcji lub z tureckimi firmami.

Na przykład "umowa dotycząca dystrybucji", "umowa koncesyjna", lub inne formy pisemnie zawartych porozumień z frimą turecka.c) Świadectwo rejestracji tureckiego znaku handlowego lub wniosek

Jeśli posiadasz turecki znak towarowy, lub złożyłeś o niego wniosek, możesz nam tylko przesłać dokumentację dotyczącą tego.

Czasami, rejestr może poprosić o dodatkową dokumentację dotyczącą relacji biznesowych w Turcji, oprócz znaku handlowego.d) Dokumentacja współpracy z klientami z Turcji.

Zazwyczaj w formie kopii faktur wystawionych tureckim klientom, zarówno biznesowym jak i prywatnym.Proszę zwrócić uwagę, że najczęściej tylko jedna z form dokumentacji powyżej A-D jest wymagana. Nie jesteśmy jednak w stanie zagwarantować końcowego rezultatu, dlatego też ważne jest, aby przedłożyc nam jak najwięcej dokumentów.


Dodatkow,o obowiązują następujące zasady tworzenia nazw domen:

- Nazwy domen muszą wywodzić się nazwy firmy lub pewnych skrótów nazwy firmy ubiegającego się.

- Nazwy domeny mogą wywodzić się od tureckich zastrzeżonych znaków towarowych lub wniosków o znak towarowy, lub pewnych jego nazw skróconych .

- Słowa, które nie są częścią oficjalnej nazwy lub znaku handlowego nie mogą być dodane. Można, natomiast, dodać myślnik "-".

- Skróty muszą zawierać podstawowe elementy nazwy firmy. Tylko ostatnie elementy mogą być usunięte lub skrócone.

- W niektórych przypadkach można tłumaczyć nazwy na angielski lub tureckiNa przykład: "The First Company, Inc." może zarejestrować "thefirstcompany.com.tr" oraz "thefirst.com.tr"; ale nie "firstcompany.com.tr" lub "company.com.tr", jako że nazw domeny musi zawierać podstawowy element "The" etc.

Często zadawane pytania dotyczące domeny .COM.TR i Turcja
Czy wymagane jest posiadanie zarejestrowanej firmy w kraju Turcja?
NIE
Lokalne przedstawiecielstwo lub lokalny administrator nie są wymagane jako takie. Jednakże, ubiegający się z zagranicy muszą udokumentować swoje relacje z Turcją. Oprócz znaku handlowego lub wniosku o znak handlowy, dokumentację mogą stanowić klienci z Turcji, tureccy partnerzy biznesowi lub deklaracje intencyjne potwierdzające chęć współpracy z turecką firmą. Turecki partner będzie musiał dostarczyć list intencyjny. EuropeID służy pomocą w przygotowaniu niezbędnych listów intencyjnych i deklaracji.
Czy wymagany jest lokalny kontakt administracyjny w kraju Turcja?
NIE
Nie, posiadanie lokalnego kontaktu administracyjnego dla domeny nie jest warunkiem koniecznym do rejestracji domeny w końcówce .COM.TR.
Czy znaki towarowe mogą pomóc przy rejestracji domeny w kraju Turcja?
TAK
Jeśli posiadasz turecki znak handlowy lub złożyłeś/złożyłaś wniosek o takowy, możesz zarejestrować identyczną nazwę w domenie .com.tr. Jeśli posiadasz wiele tureckich znaków handlowych, możesz zarejestrować identyczną nazwę domeny dla każdego ze znaków.
Czy dostępne są domeny z lokalnymi znakami diakrytycznymi (IDN)?
TAK
Rejestracja domen .COM.TR zawierających znaki spoza ASCII w kraju Turcja jest możliwa.

Oferowany schemat IDN zawiera następujące znaki:
[ğ, ı, ü, ş, ö, ç]
Czy można rejestrować nazwy słownikowe w końcówce .COM.TR?
NO
Nazwa domeny musi wiązać się z nazwą firmy, produktu lub usługi. Dokumentacja potwierdzająca Twoje prawo do nazwy domeny jest wymagana. Jeśli chciałbyś dokonać wstępnej walidacji nazwy domeny, skontaktuj się z nami pisząc na adres support@europeid.com.Oto ogólne zasady tworzenia nazw domen:

- Nazwy domeny muszą wywodzić się z nazwy firmy ubiegającego się lub niektórych jej form skróconych.

- Nazwy domeny mogą też wywodzić się z tureckich zastrzeżonych znaków towarowych lub wniosków o znak towarowy, lub ich niektórych form skróconych.

- Słowa, które nie stanowią oficjalnej części nazwy lub znaku handlowego nie mogą być dodane. Jednakże, możliwe jest dodanie myślnika "-".

- Formy skrócone muszą zawierać podstawowe elementy nazwy firmy. Tylko wymienione elementy mogą być usunięte lub skrócone.

- W niektórych przypadkach dozwolone jest tłumaczenie nazw na język angielski lub turecki.Na przykład, “The First Company, Inc." może zarejestrować "thefirstcompany.com.tr" oraz "thefirst.com.tr"; ale nie "firstcompany.com.tr" lub "company.com.tr", ponieważ nazwa domeny musi zawierać podstawowy element "The", etc.
Jak długo trwa rejestracja domeny .COM.TR?
3 dzień/dni
Zazwyczaj rejestracja domeny .COM.TR w kraju Turcja dokonywana jest w ciągu 3 dni. Aplikację składamy możliwie jak najszybciej, jednakże nie możemy dać żadnych gwarancji, ponieważ nie mamy wpływu na szybkość rejestracji w rejestrze odpowiedzialnym za domeny tureckie po złożeniu aplikacji.
Jaka jest minimalna ilość dostępnych znaków w nazwie domeny .COM.TR?
2
Niemożliwa jest rejestracja domen .COM.TR z mniej niż 2 znakami.
Jaka jest maksymalna ilość dostępnych znaków w domenie .COM.TR?
63
Niemożliwa jest rejestracja domen .COM.TR z więcej niż 63 znakami.
Czy możliwa jest rejestracja więcej niż jednej domeny z końcówką .COM.TR?
TAK, bez ograniczeń
Aplikant może zarejestrować nieograniczoną liczbę domen w końcówce .COM.TR.
Czy są dostępne inne końcówki odnoszące się do kraju Turcja?
TAK
Tak, jest więcej końcówek domen dla kraju Turcja w ofercie EuropeID. Niektóre mogą być dostępne bez wymogu posiadania lokalnej firmy i innych ograniczeń. Poniżej znajdziesz inne końcówki powiązane z .COM.TR:

Jak przeprowadzić transfer domen do EuropeID?

Wymagane informacje:

  • Wpisz w ramkę domeny, które chcesz przenieść do EuropeID
  • Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail
  • Kliknij Send. Reprezentant zespołu pomocniczego w EuropeID skontaktuje się z Tobą, aby zrealizować zamówienie transferu.

Informacje dodatkowe:

  • Jeśli masz, dołącz kody autoryzacyjne (Auth. Codes). Jeśli nie, możesz przesłać je później
  • Jeśli to możliwe i stosowne, odblokuj domeny, aby były gotowe do transferu
Transfer domeny
Wybierz plik

Domeny .COM.TR  Domeny .COM.TR

Końcówka: .COM.TR
Kraj: Turcja
Lokacja: Bliski Wschód
.COM.TR ocena informacji:
4.9 / 5 w 106 głosach
Oceń informacje:

Działalność lub znak handlowy w Turcji są wymagane.

Podmioty zagraniczne mogą zarejestrować nazwy w domenie .com.tr. Jednakże, wymagane jest posiadanie tureckiego znaku handlowego (lub wniosku) albo należy przedłożyć dokumentaję o istniejącej lub planowanej działalności biznesowej lub klientach w Turcji.

.COM.TR cennik nazw domenowych:

Rejestracja na 1 rok: USD 175.00
Ostatnia aktualizacja wykonana przez EuropeID
Alternatywne końcówki tureckie

Potrzebujesz więcej informacji?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub masz pytania dotyczące rejestracji lub transferu domen .COM.TR, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie: +48 91 884 65 46.

Proszę czekać...