Rejestracja domen w Wielka Brytania

Lista dostępnych końcówek domeny brytyjskie

Domena
Cena za rok
LPS

Przepisy w skrócie:

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Rejestrując nazwę w domenie CO.UK zapewniasz sobie identyczną nazwę w domenie .UK.

Przepisy w skrócie:

Musisz posiadać prawa nabyte do nazwy domeny (“grandfathering rights"). Poza tym nie ma innych restrykcji. Termin składania wniosków upływa 9/6 2019 (5 lat od wypuszczenia .uk). Kto posiada prawa nabyte? Każda domena trzeciego poziomu, która jest już zarejejstrowana w domeenie co.uk/org.uk/me.uk/ltd.uk/plc.uk/net.uk, i która była zarejestrowana przed 29.10.2013, będzie miała swój ekwiwalent drugiego poziomu domeny .uk zablokowany na okres 5 lat, zaczynając od 10/6 2014, pozwalając tym samym obecnemu posiadaczowi nazwy domeny do nabycia praw do nazwy w .uk w ciągu tego czasu. Jeśli istnieje więcej niż jedna kwalifikująca się nazwa, prawo nabyte zostanie nadane tyko jednej z nich, w następującym porządku starszeństwa: co.uk, org.uk, me.uk, net.uk, ltd.uk, plc.uk. A zatem jeśli nazwy, example.co.uk oraz example.org.uk obie istnieją, posiadacz nazwy trzeciego poziomu w .co.uk otrzyma prawa nabyte (grandfathering rights) do nazwy.

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Proszę zaznajomić się z kompletnymi informacjami.

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Proszę zaznajomić się z kompletnymi informacjami.

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Jadnakże, domena jest przeznaczona tylko do użytku własnego. W przypadku złożenia skargi, posiadacz domeny będzie proszony o udowodnienie, że dana nazwa domeny została zarejestrowana przez osobę fizyczną, i że nazwa domeny była logicznym i wiernym odzwierciedleniem nazwy prawnej tej osoby. Rejestrując nazwę w .me.uk zagadzasz się na warunki Nominet: http://www.nominet.org.uk/uk-domain-names/registering-uk-domain/legal-details/terms-and-conditions-domain-name-registration.

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Proszę zaznajomić się z kompletnymi informacjami.

Przepisy w skrócie:

Dostępne tylko dla spółek z ograniczoną odpowiedzianością (ltd´s) zarejestrowanych w UK. Nazwy domeny muszą w pewnych kryteriach wiązać się z zarejestrowaną nazwą spółki. Rejstrując nazwę w domenie .ltd.uk zgadzasz się przestrzegać przepisów Nominet: http://www.nominet.org.uk/uk-domain-names/registering-uk-domain/legal-details/terms-and-conditions-domain-name-registration .

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Rejestrując nazwę w domenie .org.uk zgadzasz się przestrzegać warunków Nominet: http://www.nominet.org.uk/uk-domain-names/registering-uk-domain/legal-details/terms-and-conditions-domain-name-registration

Przepisy w skrócie:

Dostępne tylko dla spółek akcyjnych (plc´s) zarejestrowanych w UK. Nazwy domeny muszą w ramach penwych kryteriów wiązać się z zarejestrowaną nazwą spółki. Rejestrując nazwę w domenie .plc.uk zgadzasz się przestrzegać warunków Nominet: http://www.nominet.org.uk/uk-domain-names/registering-uk-domain/legal-details/terms-and-conditions-domain-name-registration

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Termin składania wniosków wygasa 9/6 2014.Jeśli nazwa, o którą ubiegasz się w domenie .uk jest wyjątkowa, i nie istnieją obecnie nazwy z tym samym ciągiem znaków w domenie .co.uk, zalecamy skorzystanie z pakietu wcześniejszej rejestracji Preregistration Plus, która gwarantuje nazwę przed wypuszczeniem domeny 10 czerwca. Adres lokalny zapewniony bezpłatnie. Przyjmiemy Twoje zamównienie i złożymy je 10/6. Przyznawanie nazw odbędzie się według kolejności zgłoszeń.

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Zalecany pakiet Preregistration Plus jest kombinacją co.uk + uk – wczesną rejestracją dwóch nazw, która zapewni Ci prawo do nazwy w domenie .uk, pod warunkiem, że żadne inne nazwy domeny, które mają prawa nabyte do ciągu znaków w nazwie, nie istnieją. Najpierw, musisz sprawdzić czy obecnie nie ma nazw w domenie .uk trzeciego poziomu, które kwalifikują się do praw nabytych. Jeśli takie nazwy domeny nie istnieją, ciąg znaków Twojej nazwy jest oryginalny i możemy wtedy wstępnie zabezpieczyć Twoją wybraną nazwę domeny .uk drugiego poziomu poprzez rejestrację identycznej nazwy w domenie co.uk. Ta nowa nazwa w co.uk będzie automatycznie posiadała prawa nabyte do identycznej nazwy w domenie .uk (pod warunkiem, że żadna istniejąca nazwa domeny nie posiada już praw nabytych do tego ciągu znaków). Termin składania wniosków wygasa 9/6 2014. Przyjmiemy Twoje zamówienie, natychmiast zarejestrujemy nazwę w domenie .co.uk, i złożymy wniosek o identyczną nazwę w domenie .uk w dniu 10/6 2014.

Przepisy w skrócie:

Brak restrykcji. Proszę zaznajomić się z kompletnymi informacjami.

Przepisy w skrócie:

uk Wielka Brytania

Kontynent:

Europa

Współrzędne geograficzne:

51°30′N 0°7′W

Stolica:

Londyn

Język urzędowy:

Angielski

Waluta:

Funt szterling (GBP)

Liczba ludności:

63,705,000

PKB:

2,417,600 M $US

Ranking PKB:

6.

Strefa czasowa:

GMT (UTC)

Powierzchnia:

243,610 km2

ISO:

UK

Domena internetowa:

.uk

Potrzebujesz więcej informacji?

Aby uzyskać więcej informacji o lokalnym przedstawicielstwie oferowanym w kraju Wielka Brytania lub rejestracji bądź transferze brytyjskie domen, skontaktuj się z nami mailowo lub zadzwoń na numer: +48 91 884 65 46.

Proszę czekać...